Дефекти, що зустрічаються, у вигляді різних плям

У першій статті були порушені два найбільше що часто зустрічаються дефекту - тріщини й міхури. У цьому номері буде розглянута більша група дефектів, що проявляються у вигляді різних плям. Як правило, такі дефекти зустрічаються при застосуванні воднодисперсионных матеріалів, хоча частина їх може зустрічатися й при використанні органорастворимых сполук.

Прояву цих дефектів на покритті різноманітні, але причини їхнього виникнення досить легко визначаються в результаті обстеження офарблює поверхности, що, і візуального огляду лакофарбового покриття. От ті ознаки, побачивши яких можна дати практично однозначна відповідь про причину їхнього утворення.

1. Білясті плями.

Можливі причини:

Являють собою так називані высолы. Солі, або лугу, що виступають на поверхні зовнішніх огороджень, виконаних із цегли, бетону. Їхнє утворення обумовлене високою вологістю, як на поверхні, так й усередині конструкцій, що офарблюють. Як правило, проявляється на цокольних частинах будинків, а можливими причинами сильного зволоження, швидше за все, служать: ушкодження гідроізоляції, вимощення, протечки усередині будинку, адсорбційна волога усередині огородження, викликана поганий паропроницаемостью елементів стіни й недостатньою вентиляцією.

Також можливою причиною появи солей на поверхні стіни може служити той факт, що при зведенні будинку в зимовий період були використані противоморозные добавки, такі як хлорид кальцію Сасl2, соляна кислота Нсl. Причому при фарбуванні стін щільними сполуками з поганий паропроницаемостью, наприклад: олійними фарбами, Пф-емалями, це може викликати відшаровування й розтріскування покриття, що має вид "рваних ран", усередині яких видні сольові відкладення.

Основним методом боротьби з утворенням высолов може бути тільки усунення першопричини, тобто зволоження конструкції.

2. Вологі плями.

• Можливі причини:

• Підживлення вологи зсередини огородження

Перша причина дуже поширена в нашому повсякденному житті й найчастіше пов'язана із протечкой води. При цьому намокання фарбувального покриття спостерігається лише в тому випадку, якщо лакофарбова плівка не відрізняється високою міцністю. Якщо ж плівка міцна, то цілком імовірне утворення міхурів й її відшаровування від підкладки. Тому стелі в приміщеннях з підвищеною вологістю, таких як кухні, туалети, ванні кімнати рекомендується офарблювати сполуками з гарної паропроницаемостью, вологостійкістю, якщо такі покриття підлягають санітарному збиранню.

Фарбування по невисохлій підставі.

Місця з такими дефектами на пофарбованій поверхні виділяються більше темним відтінком. Плями утворяться при певних температурно-влажностных умовах, коли більша частина вологи встигає випаруватися з підстави до утворення міцної фарбувальної плівки. Якщо ж фарбування виробляється при температурі, що сприяє швидкому утворенню плівки, то можливо появу міхурів і тріщин внаслідок більших внутрішніх напружень, викликаних негативним тиском водяних пар, адсорбованих на границі роздягнула "підстава - фарбувальне покриття".

3. Плями, обумовлені різним ступенем блиску лакофарбової плівки.

Можливі причини:

Цей вид дефекту звичайно пов'язаний з різною вбираючою здатністю підстави. Тому що при попередній підготовці поверхні під фарбування не було виконано або виконане недостатньо, що просочує ґрунтування. А через високу вбираючу здатність підстави можливий великий відтік сполучного, що в найкращому разі відіб'ється різним ступенем блиску покриття, у гіршому ж випадку може привести до втрати міцності - отмеливанию покриття. Тому операція ґрунтування є дуже важливою в технологічному процесі фарбувальних робіт, від її залежить не тільки зовнішній вигляд, але й міцність лакофарбового покриття.

Також варто звернути увагу, що такий дефект може бути викликаний використанням неякісної фарби.

4. Цвілеві грибки.

Можливі причини:

На мінеральних поверхнях проявляється у вигляді чорних плям, або крапок. Поява цвілі пов'язане з експлуатацією конструкцій при високій вологості й сприятливому температурному режимі, що сприяє розвитку вражаючої органіки. Підвищення вологості в приміщенні може бути зв'язане з наступними факторами:

• Недостатня вентиляція приміщення й конструкції, що обгороджує.

• Влучення вологи ззовні. Як правило, викликається наявністю тріщин і протечек у конструкції, що обгороджує.

Життєдіяльність й активне поширення цвілевих грибків згубно впливає на лакофарбове покриття, що швидко руйнується й перестає виконувати свої ізолюючі й декоративні функції, а що більше важливо погіршує екологію приміщення, що негативно позначається на здоров'я людей.

Для того щоб виключити поразка пофарбованих поверхонь цвіллю необхідно поліпшити вентиляцію таких приміщень (зменшити вологість повітря), а також усунути дефекти конструкцій, що обгороджують (ізолювати від проникнення вологи ззовні). Це обмежить подпитывание цвілевих грибків водою.

Далі необхідно знищити цвілеві утворення спеціальними антигрибковими матеріалами. Після цього, якщо залишається ймовірність утворення цвілевих грибків, як профілактика, рекомендується використати антигрибкові ґрунтовки й фарби, що володіють фунгицидными й биоцидными властивостями.

5. Плями різних кольорів або відтінку.

Можливі причини:

Причиною утворення даного дефекту при роботі з кольоровими фарбувальними сполуками є погане перемішування фарби. Тому що при зберіганні відбувається поступове осадження пігментів, тому навіть якщо фарба зберігалася недовго, необхідно ретельно неї перемішати. Це допоможе уникнути зайвого шлюбу в роботі.

Крім цього такі дефекти можуть проявлятися при взаємодії деяких пігментів з матеріалом підстави, що офарблює. Щоб уникнути таких дефектів, потрібно використати спеціальні методи підготовки. Тому при застосуванні кольорових матеріалів ми рекомендуємо попередньо нанести тест-зразки на конкретну підставу.

Матеріал використаний з e-master.com.ua

Коментарі (0)

Прокоментувати